A Társadalomtudományi Kutatóközpont Kutatási Dokumentációs Központja (KDK), illetve a KDK keretein belül, de önállóan működő 20. Század Hangja Archívum és Kutatóműhely társadalomtudományos BA és MA szakos hallgatókat fogad szakmai gyakorlatra.
A szakmai gyakorlat betekintést ad a két digitális archívum működésébe, segíti elsajátítani az archiválás és adatbanképítés módszereit, ismereteket nyújt neves magyar szociológusok életművéről, és lehetőséget biztosít a futó projektjeinkben való részvételre.
A részvételhez fontos az archívumi tevékenység iránti érdeklődés és előny az angol nyelvtudás. Sajnos fizetést nem tudunk adni a szakmai gyakorlatért.
A program rövid leírása:
A program időtartama változó, függ a hallgató egyetemének elvárásaitól és az archívumokban éppen futó projekt(ek) jellegétől, feladataitól is.
A gyakornoktól azt várjuk, hogy:
- működjön közre az archívumok bővítésében, a dokumentumok digitalizálásában, rendszerezésében és az adatbázisok fejlesztésében;
- vegyen részt a gyűjtemények gondozásában (dokumentumok anonimizálása, adattisztítás, kódolás);
- kapcsolódjon be egy-egy futó projektünkbe, ennek keretében például:
- gyűjtsön anyagokat, információkat magyar kutatók szakmai pályafutásáról, életművéről;
- vegyen részt az archívumok metaadatbázisának továbbfejlesztésében (szövegek kódolása, rendszerezése szakmai szempontok alapján)
Amit kínálunk:
- megismerkedés az archiválás és a repozitóriumépítés hazai és nemzetközi hátterével;
- a TK intézményeinek rendezvényein való részvétel lehetősége;
- szakmai segítségnyújtás szakdolgozati vagy kutatási témákban (adatbázis, bibliográfia, kéziratok véleményezése), személyes összekötés az adott téma kutatóival;
- kutatási támogató nyilatkozatok, adott esetben pályázati ajánlások, véleményezések biztosítása;
- a gyakorlat teljesítésének igazolása a mentor ellenjegyzése nyomán.
A jelentkezés módja:
A jelentkezőktől rövid bemutatkozó levelet kérünk elektronikus formában a kdk@tk.hu elektronikus postafiókra címezve. A tárgy mezőben a következőket tüntessék fel: „Szakmai gyakorlat”.